انجام پروژه و پایان نامه دانشگاهی و نگارش مقاله ISI و شبیه سازی با نرم افزار Digsilent, Pspice, PLC, PSCAD, Matlab........ تلگرام:09371595667

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

انجام پروژه دانشگاهی و شبیه سازی مقالات دررشته مهندسی و نگارش مقالات ISI ..........تلگرام:powerelectric4u@............

پاورپوینت کنترل فازی

پاورپوینت کنترل فازی

پاورپوینت کنترل فازی

 

 3 عدد فایل پاورپوینت دارای 80 و 24 و 60 صفحه اسلاید متن فارسی و انگلیسی می باشد.

منطق فازی (به انگلیسی: fuzzy logic) اولین بار در پی تنظیم نظریهٔ مجموعه‌های فازی به وسیلهٔ پروفسور لطفی زاده (۱۹۶۵ م) در صحنهٔ محاسبات نو ظاهر شد.[۱]
واژهٔ fuzzy به معنای غیردقیق، ناواضح و مبهم (شناور) است.

کاربرد این بخش در علوم نرم‌افزاری را می‌توان به طور ساده این‌گونه تعریف کرد: منطق فازی از منطق ارزش‌های «صفر و یک» نرم‌افزارهای کلاسیک فراتر رفته و درگاهی جدید برای دنیای علوم نرم‌افزاری و رایانه‌ها می‌گشاید، زیرا فضای شناور و نامحدود بین اعداد صفر و یک را نیز در منطق و استدلال‌های خود به کار برده و به چالش می‌کشد. منطق فازی از فضای بین دو ارزش «برویم» یا «نرویم»، ارزش‌های جدید «شاید برویم» یا «می‌رویم اگر» یا حتی «احتمال دارد برویم» را استخراج کرده و به کار می‌گیرد. بدین ترتیب به عنوان مثال مدیر بانک پس از بررسی رایانه‌ای بیلان اقتصادی یک بازرگان می‌تواند فراتر از منطق «وام می‌دهیم» یا «وام نمی‌دهیم» رفته و بگوید: «وام می‌دهیم اگر…» یا «وام نمی‌دهیم ولی…».

 

مقدمه

دانش مورد نیاز برای بسیاری از مسائل مورد مطالعه به دو صورت متمایز ظاهر می‌شود:

۱. دانش عینی مثل مدل‌ها و معادلات و فرمول‌های ریاضی که از پیش تنظیم شده و برای حل و فصل مسائل معمولی فیزیک، شیمی، یا مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۲. دانش شخصی مثل دانستنی‌هایی که تا حدودی قابل توصیف و بیان زبان‌شناختی بوده، ولی امکان کمّی کردن آن‌ها با کمک ریاضیات سنتی معمولاً وجود ندارد. به این نوع دانش، دانش ضمنی یا دانش تلویحی (Tacit knowledge) گفته می‌شود.

از آن جا که در عمل هر دو نوع دانش مورد نیاز است منطق فازی می‌کوشد آن‌ها را به صورتی منظم، منطقی، و ریاضیاتی بایکدیگر هماهنگ گرداند.

تاریخچه

منطق فازی بیش از بیست سال پس از ۱۹۶۵ از درگاه دانشگاه‌ها به بیرون راه نیافت زیرا کمتر کسی معنای آنرا درک کرده بود. در اواسط دهه ۸۰ میلادی قرن گذشته صنعتگران ژاپنی معنا و ارزش صنعتی این علم را دریافته و منطق فازی را به کار گرفتند. اولین پروژه آنها طرح هدایت و کنترل تمام خودکار قطار زیرزمینی شهر سندای بود که توسط شرکت هیتاچی برنامه‌ریزی و ساخته شد. نتیجهٔ این طرح موفق و چشم‌گیر ژاپنی‌ها به طور ساده اینگونه خلاصه می‌شود: آغاز حرکت نامحسوس (تکان‌های ضربه‌ای) قطار، شتاب‌گرفتن نامحسوس، ترمز و ایستادن نامحسوس و صرفه جویی در مصرف برق. از این پس منطق فازی بسیار سریع در تکنولوژی دستگاه‌های صوتی و تصویری ژاپنی‌ها راه یافت (از جمله نلرزیدن تصویر فیلم دیجیتال ضمن لرزیدن دست فیلم‌بردار). اروپایی‌ها بسیار دیر، یعنی در اواسط دههٔ ۱۹۹۰ میلادی، پس از خوابیدن موج بحث‌های علمی در رابطه با منطق فازی استفادهٔ صنعتی از آن را آغاز کردند.

ملاحظات آغازین

منطق فازی از جمله منطق‌های چندارزشی است و بر نظریهٔ مجموعه‌های فازی تکیه می‌کند. مجموعه‌های فازی، خود از تعمیم و گسترش مجموعه‌های قطعی به صورتی طبیعی حاصل می‌آیند.

مجموعه‌های قطعی

مجموعه‌های قطعی (Crisp sets) درواقع همان مجموعه‌های عادی و معمولی هستند که در ابتدای نظریهٔ کلاسیک مجموعه‌ها معرفی می‌شوند. افزودن صفت قطعی به واقع وجه تمایزی را ایجاد می‌نماید که به کمک آن می‌شود یکی از مفاهیم ابتکاری و حیاتی در منطق فازی موسوم به تابع عضویت را به آسانی در ذهن به وجود آورد.

در حالت مجموعه‌های قطعی، تابع عضویت فقط دو مقدار در برد خود دارد (در ریاضیات، برد یک تابع برابر با مجموعه تمام خروجی‌های تابع است).

آری و خیر (یک و صفر) که همان دو مقدار ممکن در منطق دوارزشی کلاسیک هستند؛ بنابراین:

μ A ( x ) = { 1 if   x ∈ A , 0 if   x ∉ A . {\displaystyle \mathbf {\mu } _{A}(x)=\left\{{\begin{matrix}1&{\mbox{if}}\ x\in A,\\0&{\mbox{if}}\ x\notin A.\end{matrix}}\right.} {\displaystyle \mathbf {\mu } _{A}(x)=\left\{{\begin{matrix}1&{\mbox{if}}\ x\in A,\\0&{\mbox{if}}\ x\notin A.\end{matrix}}\right.}

که در اینجا μ A ( x ) {\displaystyle \mathbf {\mu } _{A}(x)} {\displaystyle \mathbf {\mu } _{A}(x)} تابع عضویت عنصر x {\displaystyle x} x در مجموعه قطعی A {\displaystyle A} A است.

مجموعه‌های فازی

مقالهٔ اصلی: مجموعه‌های فازی

برد تابع عضویت از { 0 , 1 } {\displaystyle \{0,1\}} {\displaystyle \{0,1\}} در مورد مجموعه‌های قطعی به بازهٔ بستهٔ [ 0 , 1 ] {\displaystyle [0,1]} {\displaystyle [0,1]} برای مجموعه‌های فازی تبدیل می‌شود.

متغیرهای زبانی

مقالهٔ اصلی: متغیرهای زبانی

 
منطق فازی دما

متغیرهای زبانی به متغیرهایی گفته می‌شود که مقادیر مورد قبول برای آن‌ها به جای اعداد، کلمات و جملات زبان‌های انسانی یا ماشینی هستند.
همانگونه که در محاسبات ریاضی از متغیرهای عددی استفاده می‌گردد، در منطق فازی نیز از متغیرهای زبانی (گفتاری یا غیر عددی) استفاده می‌گردد. متغیرهای زبانی بر اساس ارزش‌های زبانی (گفتاری) که در مجموعه عبارت (کلمات/اصطلاحات) قرار دارند بیان می‌شود. عبارت زبانی (Linguistic terms) صفاتی برای متغیرهای زبانی هستند. به عنوان مثال: متغیر زبانی «سن» بسته به تقسیمات مورد نظر شخصی و شرایط می‌تواند مجموعه عباراتی از قبیل «نوجوان»، «جوان»، «میان سال» و «سالمند» باشد.

مجموعه عبارات (اصطلاحات) فازی (سن) = { «جوان»، «نه جوان»، «نه چندان جوان»، «خیلی جوان» ،... ، «میان سال»، «نه چندان میان سال»... ، «پیر»، «نه پیر»، «خیلی پیر»، «کم و بیش پیر»... ، «نه خیلی جوان و نه خیلی پیر»، «نه جوان و نه پیر»...}

یا در مثالی دیگر، فشار (خون) را می‌توان متغیری زبانی در نظر گرفت، که ارزش‌هایی (خصوصیت‌هایی) از قبیل پایین، بالا، ضعیف، متوسط و قوی را می‌تواند در خود جای دهد. به زبان ریاضی داریم (T = Terms):

{پایین، بالا، ضعیف، متوسط، قوی} = (فشار)T

توابع عضویت

مقالهٔ اصلی: توابع عضویت

درجه عضویت μ A ( x ) {\displaystyle \mu _{A}(x)} \mu _{{A}}(x) بیانگر میزان عضویت عنصر x {\displaystyle x} x به مجموعه فازی A ~ {\displaystyle {\tilde {A}}} {\tilde  A} است. اگر درجه عضویت یک عنصر از مجموعه برابر با صفر باشد، آن عضو کاملاً از مجموعه خارج است و اگر درجه عضویت یک عضو برابر با یک باشد، آن عضو کاملاً در مجموعه قرار دارد. حال اگر درجه عضویت یک عضو مابین صفر و یک باشد، این عدد بیانگر درجه عضویت تدریجی می‌باشد.

عدم قطعیت

مقالهٔ اصلی: عدم قطعیت

صفت عدم قطعیت، به صورت‌های گوناگون، در همهٔ زمینه‌ها و پدیده‌ها صرف نظر از روش شناسی مورد کاربرد جهت مطالعه، طراحی، و کنترل پدیدار می‌شود.
مفاهیم نادقیق بسیاری در پیرامون ما وجود دارند که آن‌ها را به صورت روزمره در قالب عبارت‌های مختلف بیان می‌کنیم. به عنوان مثال: «هوا خوب است» هیچ کمیتی برای خوب بودن هوا مطرح نیست تا آن را بطور دقیق اندازه‌گیری نماییم، بلکه این یک حس کیفی است. در واقع مغز انسان با در نظر گرفتن عوامل گوناگون و بر پایه تفکر استنتاجی جملات را تعریف و ارزش گذاری می‌نماید که الگوبندی آن‌ها به زبان و فرمول‌های ریاضی اگر غیرممکن نباشد، کاری بسیار پیچیده خواهد بود. منطق فازی فناوری جدیدی است که شیوه‌هایی را که برای طراحی و مدل سازی یک سیستم نیازمند ریاضیات پیچیده و پیشرفته‌است، با استفاده از مقادیر زبانی و دانش فرد خبره جایگزین می‌سازد.

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Fuzzy_1861198_2450.zip9.2 MB

دانلود پروژه میرا کنندگی نوسان توان TCSC و طراحی کنترل کننده بهینه با استفاده از الگوریتم ژنتیک با MATLAB

دانلود پروژه میرا کنندگی نوسان توان TCSC و طراحی کنترل کننده بهینه با استفاده از الگوریتم ژنتیک با MATLAB دانلود پروژه میرا کنندگی نوسان توان TCSC و طراحی کنترل کننده بهینه با استفاده از الگوریتم ژنتیک با MATLAB     دانلود پروژه رایگان میرا کنندگی نوسان توان TCSC و طراحی کنترل کننده بهینه با استفاده از الگوریتم ژنتیک با MATLAB دارای مقاله پارسی پیاده سازی شده از 3 مقاله با عناوین Power System Stability Improvement by TCSC Controller Employing a Multi-Objective Genetic Algorithm Approach ...

توضیحات بیشتر - دانلود 19,000 تومان

شبیه سازی مقاله Modeling of Wind Farm Participation in AGC در نرم افزار PSCAD

شبیه سازی مقاله Modeling of Wind Farm Participation in AGC در نرم افزار PSCAD شبیه سازی مقاله Modeling of Wind Farm Participation in AGC در نرم افزار PSCAD   لینک دانلود مقاله انگلیسی   انرژی باد یکی از برجسته ترین کاربردهای انرژی تجدید پذیر در صنعت برق است. نصب سالانه آن به طور مداوم یک رکورد بالا را تنظیم می کند. با توجه به بخش بزرگی از ترکیب نسل درون سیستم، مطلوب است که نیروی باد تحت کنترل تولید اتوماتیک (AGC) کار کند. این مسئله باعث نگرانی دیگری نیز در مورد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 19,000 تومان

پروژه درس دینامیک سیستم های قدرت -پایدارکننده های سیستم قدرت (PSS)

پروژه درس دینامیک سیستم های قدرت -پایدارکننده های سیستم قدرت (PSS) پروژه درس دینامیک سیستم های قدرت شبیه سازی در متلب  به همراه گزارش کار کامل فارسی  فایل وورد 40 صفحه     افزایش روزافزون مصرف انرژی الکتریکی، توسعه سیستم های قدرت را به دنبال داشته است بطوری که امروزه برخی از سیستم های قدرت در جغرافیایی به وسعت یک قاره گسترده شده اند. به موازات این توسعه که با مزایای متعددی همراه است، در شاخه دینامیک سیستم های قدرت نیز مانند سایر شاخه ها مسائل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 19,000 تومان

پروژه درس دینامیک سیستم های قدرت ژنراتور DC

پروژه درس دینامیک سیستم های قدرت ژنراتور DC پروژه درس دینامیک سیستم های قدرت ژنراتور DC  شبیه سازی در نرم افزار متلب به همراه گزارش کار کامل فارسی 35 صفحه فایل وورد ماشین های DC برای ۱۰۰ سال برای درایوهای سرعت قابل تنظیم (adjustable speed drive) مورد استفاده قرار می گرفتند و کنترل گشتاور متغیر بر روی این ماشین ها اجرا می شد. مهم ترین مشکل این ماشین ها هزینه تعمیر و نگهداری آنها و همچنین بازده پایین تر نسبت به ماشین های AC می باش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

پروژه درس دینامیک سیستم قدرت- شبیه سازی در متلب

پروژه درس دینامیک سیستم قدرت- شبیه سازی در متلب   پروژه درس دینامیک سیستم قدرت- شبیه سازی در متلب به همراه گزارش کار کامل فارسی  22 صفحه   جبرانساز lead: جبرانساز پیشفاز یا lead جبرانسازی به فرم کلی زیر می باشد:   این جبرانساز مانند کنترل کننده PD بر روی پاسخ گذرا سیستم تاثیر می گذارد و عملکرد کمی بر روی خطای حالت ماندگار سیستم دارد. این جبرانساز در حالت گذرا می تواند مقدار جهش و سرعت پاسخ سیستم را بهبود ببخشد. روش طراح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

پروژه درس کنترل توان راکتیو- شبیه سازی مقاله System Parameters Improvement of Transmission Line using Distributed Static Series Compensator (DSSC)در متلب

پروژه درس کنترل توان راکتیو- شبیه سازی مقاله  System Parameters Improvement of Transmission Line using Distributed Static Series Compensator (DSSC)در متلب پروژه درس کنترل توان راکتیو- شبیه سازی مقاله  System Parameters Improvement of Transmission Line using Distributed Static Series Compensator (DSSC)در متلب   به همراه گزارش کار کامل فارسی لینک دانلود مقاله انگلیسی   پروژه درس کنترل توان راکتیو:بهبود پارامترهای خط انتقال با استفاده از جبرانگر استاتیک توزیع شدهسری (DSSC)   چکیده:در کشورهایی مثل هندوستان، امر کنترل کردن پارامترهایی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 24,000 تومان

شبیه سازی مقاله کیفیت توان در نرم افزار دیگسایلنت digsilent

شبیه سازی مقاله کیفیت توان در نرم افزار دیگسایلنت digsilent شبیه سازی مقاله کیفیت توان در نرم افزار دیگسایلنت به همراه گزارش کار جامع   لینک دانلود مقاله انگلیسی   این شبیه سازی توسط نرم افزار digsilent  انجام گرفته و شامل 4 بخش می باشد. کشیدن شکل شبکه در نرم افزار و پیاده سازی اطلاعات مقاله در آن در 2 حالت فیلتر پیشنهادی وفیلتر قدیمی بررسی هارمونیک های جریان در باس 115 کیلوولت در 2 حالت که حالت اول مربوط به فیلتر قدیمی و حالت دوم مربوط ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 39,000 تومان

پروژه درس بهره برداری شبیه سازی مقاله طرح کنترل فرکانس در شبکه ی ایزوله ی دارای مولد تولید توان بادی در نرم افزار متلب

پروژه درس بهره برداری شبیه سازی مقاله طرح کنترل فرکانس در شبکه ی ایزوله ی دارای مولد تولید توان بادی در نرم افزار متلب پروژه درس بهره برداری طرح کنترل فرکانس در شبکه ی ایزوله ی دارای مولد تولید توان بادی در نرم افزار متلب به همراه گزارش کار کامل فارسی در فایل وورد 34 صفحه   -ژنراتورهای القایی دو سو تغذیه ، ژنراتورهایی آسنکرون هستند و اجتماع آن ها در مقایسه با ژنراتورهای سنتی باعث افزایش اینرسی سیستم نمی شود. - خروجی ژنراتورهای القایی دو سو تغذیه پاسخ گوی تغییرات فرکانس شبکه نیست - تحت بعضی شرایط بحرانی باد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 24,000 تومان

شبیه سازی مقاله رله توان معکوس برای حفاظت از ژنراتور در نرم افزار متلب

شبیه سازی مقاله رله توان معکوس برای حفاظت از ژنراتور در نرم افزار متلب شبیه سازی رله توانمعکوس برای حفاظت از ژنراتور   مقاله مرجع: Reference paper: M.M. Aman, G. Bin Jasmon, Q.A. Khan, A.H. Bin Abu Bakar, J.J. Jamian, Modeling and simulation of reverse power relay for generator protection, in: Power Engineering and Optimization Conference (PEDCO) Melaka, Malaysia, 2012 Ieee International, 2012, pp. 317-322.     ابزارهای مدل سازی برای درک پایه ای از سیس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

پروژه رله حفاظتی اضافه جریان در نرم افزار متلب

پروژه رله حفاظتی اضافه جریان در نرم افزار متلب پروژه شامل طراحی دیجیتال بلوک رله جاری (جهت و غیر مستقیم) - یک جزء کلیدی از هر طرح حفاظت - و عملکرد آن در SIMULINK ®. یک سیستم قدرت توزیع صنعتی 400 وات به عنوان یک آموزش برای شبیه سازی و آزمایش نتایج رله های فعلی فعلی مورد استفاده قرار می گیرد، با شروع حرکت موتور در معرض فشار فعلی و هماهنگ سازی رله پشتیبان برای عملکرد ایمن و قابل اعتماد. به طور مشابه، یک شبکه حلقه 132 کیلو ولت به عنوان آموزش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه