انجام پروژه و پایان نامه دانشگاهی و نگارش مقاله ISI و شبیه سازی با نرم افزار Digsilent, Pspice, PLC, PSCAD, Matlab........ تلگرام:09371595667

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

انجام پروژه دانشگاهی و شبیه سازی مقالات دررشته مهندسی و نگارش مقالات ISI ..........تلگرام:powerelectric4u@............

عملکرد شبکه های عصبی در شبیه سازی سلول های خورشیدی

عملکرد شبکه های عصبی در شبیه سازی سلول های خورشیدی

عملکرد شبکه های عصبی در شبیه سازی سلول های خورشیدی

فایل ورد 132 صفحه

نياز به جايگزيني انرژي هاي ديگري به جاي انرژي فسيلي، به دلايل بيشماري كه براي آن وجود دارد، انسان را به سوي استفاده از انرژي هاي تجديد پذير از جمله انرژي خورشيدي سوق داده است. اما آنچه كه در اين ميان اهميت ويژه اي دارد، پيداكردن روش هايي جهت دريافت ماكزيمم توان از مبدل هاي اين انرژي ها مي باشد.

در اين ميان پايان نامه ي موجود بر روي سلول هاي خورشيدي متمركز شده وبا بیان برخی از کاربرد های شبكه هاي عصبي، روش های جديدي را درجهت دريافت ماكزيمم توان از سلول و شیبه سازی سلول ارایه نموده است.

از فوايد اين روش ها مي توان به هوشمند كردن سيستم و عدم نیاز به ساختمان داخلی سلول و مواد سازنده ی سلول و سرعت رديابي بالاتر نسبت به روش هاي قبلي اشاره كرد.

نياز به استفاده از انرژي هاي نو علي الخصوص انرژي خورشيدي و بالطبع آن شناخت روش هايي براي دريافت بيشترين توان و بهترين بازده از مبدل هاي موجود به آن، بنده را بر آن داشت تا موضوع پايان نامه خود را مرتبط با اين مطلب انتخاب كنم.

در این راه ، با مطالعه ي چندین عنوان مقاله و كتاب و پايان نامه، سعي كردم تا یک پايان نامه ي جامع و كامل را در زمينه ي سلول هاي خورشيدي و رديابي حداكثر نقطه ي توان در آنها به رشته ي تحرير در آورم.

در جهت رسيدن به ماكزيمم توان در سلول هاي خورشيدي تا كنون در دنيا روش هاي زيادي ارائه گرديده است كه از ميان آنها مي توان به رديابي خورشيد در آسمان جهت دريافت بيشترين تابش و نيز بكاربردن مبدل هايي جهت رسيدن به ماكزيمم نقطه ي توان در نمودار اين سلول ها (كه بدليل متغيير بودن دما و تابش پيوسته اين نمودار ها تغيير مي كنند) اشاره كرد.

اما در چند سال اخیر، با توجه به توانایی های شبکه های عصبی در حل مسائل ریاضی بویژه مسائل درون یابی و تقریب و سرعت بالای محاسبات و توانایی آموزش و یادگیری در آنها، توجه زیادی در جهت رسيدن به ماكزيمم توان در سلول هاي خورشيدي،به شبکه های عصبی شده است و در انتهای گزارش جند کاربرد شبکه های عصبی ارائه شده است.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 14,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Project_1919355_5045.zip2.1 MB

مراحل اجرای الگوریتم PSO

مراحل اجرای الگوریتم PSO مراحل اجرای الگوریتم PSO فایل ورد 9 صفحه بعضاً در مراجع مختلف در نحوه تفکیک مراحل اجرای الگوریتم اختلافاتی دیده می شود، یعنی در یک مواقع مراحل بصورت تفکیک شده تری ذکر می شوند و در برخی مواقع دو یا تعداد بیشتری از مراحل را با هم ترکیب کرده و تبدیل به یک مرحله می کنند. اما این موضوع اشکالی در برنامه نویسی های انجام شده ایجاد نمی کند زیرا آنچه که مهم است اجرا شدن مراحل برنامه به ترتیبی که در ادامه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه