انجام پروژه و پایان نامه دانشگاهی و نگارش مقاله ISI و شبیه سازی با نرم افزار Digsilent, Pspice, PLC, PSCAD, Matlab........ تلگرام:09371595667

محبوبترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

انجام پروژه دانشگاهی و شبیه سازی مقالات دررشته مهندسی و نگارش مقالات ISI ..........تلگرام:powerelectric4u@............

آزمایشگاه بررسی سیستمهای قدرت

آزمایشگاه بررسی سیستمهای قدرت

آزمایشگاه بررسی سیستمهای قدرت

در این پروژه گزارش کار آزمایشگته بررسی قدرت  به همرها دستور کامل و شکل های مختلف بیان شده است.

این درس بصورت 1واحد درسی ارائه میشود و هدف آن آشنایی با برنامه هایی است که مسائل موجود در درس بررسی سیستمهای قدرت2 را در متلب حل میکند .مانند پخش بار،اتصال کوتاه،پایداری و... .

در ابتدا ممکن است دانشجویان از این درس وحشت داشته باشند زیرا تصور میکنند که باید برنامه های مختلف را برای حل مسائل بنویسند !درصورتیکه چنین نیست ودانشجویان باید بتوانند با این برنامه ها کار کنند و اگر هم به برنامه نویسی احتیاج باشد در سطح ابتدایی و برای یک سری داده های محدود میباشد.

آشنایی با برنامه های نوشته شده در Mathpower یا کتاب بررسی سیستمهای قدرت نوشته هادی سعادت

ابتدا فایلهای مورد نیاز را باید در متلب معرفی کنیم برای این منظور فایلهای mathpower یا فایلهای موجود در cd هادی سعادت که همراه با کتاب آن ارائه میشود را در پوشه work در جایی که برنامه متلب نصب شده است را کپی میکنیم.سپس از گزینه file در خود برنامه متلب گزینه setpath را انتخاب کرده و فیل مورد نظر را به آن Add کرده و گزینه save را انتخاب میکنیم .بدین ترتیب فایلهای ما به برنامه معرفی شدند.

بطور کلی برنامه های مختلف برای اجرا در متلب در M-file های مختلف نوشته میشود و این فایلها بیکدیگر ارتباط پیدا کرده و یک مسئله را حل میکنند. و برای اجرای این فایلها درمتلب کافیست دستور run کردن برنامه را بدانیم برای مثال برای run کردن برنامه پخش بارAC به روش mathpower دستور runpf(case’X’) را تایپ نموده و inter را بفشارید(بجای X شماره کیس مورد نظر خود را وارد نمایید).و برای اجرای برنامه بروش هادی سعادت کافیست پس از باز کردن m-file گزینه run را انتخاب نماییم.

حال کاری که ما باید انجام دهیم تجزیه و تحلیل m-file ها و همچنین بررسی نتایج حاصل از اجرای برنامه هاست.

در ایجا برنامه های نوشته شده برای پخش بار در کتاب هادی سعادت را بررسی میکنیم:

همانطور که گفته شد برای حل یک مسئله چند m-file نوشته شده که در بعضی از m-fileها داده های ورودی خطوط تعریف شده و در m-fileهای دیگر برنامه حل مسئله به روش گوس-سایدل یا نیوتن-رافسون نوشته شده و مابقی هم برای نمایش داده های خروجی میباشد.

به بررسی برنامه های مربوط به داده های ورودی میپردازیم :

Linedata : پرونده ایست که داده های ورودی خط در آن تعریف شده و شامل یک ماتریس است که ستون 1و2 آن شماره شینهای خط ، ستون 3و4و5 شامل مقاومت راکتانس ونصف سوسپتانس خط میباشد،و ستون آخر هم نشان دهنده تنظیم تپ ترانسفورماتور میباشد که معمولا عدد1 برای این ستون در نظر گرفته میشود.

Busdata :یک ماتریس شامل داده های مربوط به شینها میباشد که ستون اول آن شماره شین ، ستون2 کد شین ، ستونهای 3و4 اندازه ولتاژ برحسب pu و زاویه فاز برحسب درجه هستند ، ستون 5و6 مگاوات و مگاوار بار میباشند ، ستون 7و8و9و10 هم شامل مگاوات و مگاوار ، حداقل مگاوات و حداکثر مگاوار تولید شده است و ستون آخر هم Mvar تزریق شده توسط خازنهای موازی میباشد

Lfybus :این برنامه برای محاسبه ماتریس ادمیتانس نوشته شده که داده های امپدانسی را به ماتریس ادمیتانس تبدیل میکند این برنامه داده های ورودی خود را از پرونده های با نام linedata فرامی خواند.

برنامه های حل مسئله:

Lfgauss :این برنامه، مسئله را بروش گوس-سایدل حل میکند.

Lfnewton : این برنامه، مسئله را بروش نیوتن-رافسون حل میکند.

برنامه های نمایش داده های خروجی:

Busout :این برنامه نتیجه خروجی شین را در یک جدول نشان میدهد که اطلاعاتی همچون اندازه و زاویه ولتاژ،توانهای اکتیو و راکتیو ژنراتورها و بارها ،و.... را نشان میدهد.

Lineflow :این برنامه داده های خروجی خط را نشان میدهد و استفاده این برنامه بیشتر بمنظور مشاهده تلفات میباشد(Pmax)

 24 صفحه


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 14,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Project22_1924741_5743.zip89.3 MB

بررسی رادارهای هوایی

بررسی رادارهای هوایی بررسی رادارهای هوایی رادار سیستم الکترومغناطیسی است که برای تشخیص و تعیین موقعیت هدف بهکار می روند کلمه رادار اختصار کلمات آشکار سازی و بردیابی رادیویی می باشد رادار یکی از مظاهر شگفت انگیز قرن بیستم است اصول اولیه آشکارسازی تقریبا قدمتی برابرقدمت بحث الکترو مغناطیسی دارد. گرچه امروزه توسط رادارهای جدید و پیشرفته از هدف علاوه بر فاصله استخراج می شود ولی تعیین فاصله هدف از فرستنده هنوز یکی از مهم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

تحقیق برق شبکه هوشمند توزیع برق

تحقیق برق شبکه هوشمند توزیع برق  شبکه هوشمند توزیع برق دولت­ها، قانون­گذاران و سازمان­های صنعتی به منظور بالا بردن حق خرید مصرف کنندگان، حمایت از خلاقیت­ها در تغییرات آب و هوایی و افزایش قابلیت اطمینان نیروگاه بزرگ آمریکای شمالی، یک “شبکه هوشمند” را پیشنهاد کرده­اند. البته برای تغییرات مهم در برنامه ریزی، طراحی و عملیات نیروگاه بزرگ به یکپارچه سازی این شبکه هوشمند احتیاج است. در این گزارش، ش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

دانلود فایل متلب برای پیش بینی سری زمانی با استفاده از روش GMDG

دانلود فایل متلب برای پیش بینی سری زمانی با استفاده از روش GMDG دانلود فایل متلب برای پیش بینی سری زمانی با استفاده از روش GMDG ...

توضیحات بیشتر - دانلود 14,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه